Muzea Belém

Do którego muzeum w Belém warto się wybrać

CCB CCB - Fundação Centro Cultural de Belém
To muzeum powinien odwiedzić każdy, kto interesuje się sztuką współczesną. CCB posiada wspaniałą kolekcję, którą można oglądać od wtorku do niedzieli za darmo. Wizyta Centrum Kulturalnym jest też okazją do podziwiania świetnej architektury gmachu muzeum. Oprócz wystaw odbywają się tu również koncerty, festiwale oraz pokazy filmowe.

Museu Nacional dos Coches - Muzeum Powozów
Zainteresuje wszystkich wielbicieli starych pojazdów. Zgromadzono tu wspaniałą ekspozycję powozów konnych z Portugalii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Austrii. Będąc tu można sobie wyobrazić, jakim wyzwaniem było niegdyś podróżowanie!

Museu da Marinha - Muzeum Odkryć Geograficznych
Maleńka Portugalia podbiła w XV i XVI w. wielki świat. Żeby lepiej poznać i zrozumieć historię morskiej potęgi Portugalii i jej odkryć geograficznych, koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Marynistyczne. Zobaczycie tu makiety statków, stare mapy z epoki, przyrządy do nawigacji. Powinni się tu udać wszyscy mali i dorośli odkrywcy.

Planetarium astronomiczne
Planetarium znajduje się zaraz obok Muzeum Marynistycznego. Myślę, że odwiedzenie planetarium jest punktem obowiązkowym, jeśli zwiedzacie Lizbonę z dziećmi. Odwiedzenie tego miejsca wymaga pewnej organizacji, ponieważ o 11:00 lub 14:30 należy zapisać się na sesję, która odbędzie się o 16:00. Poza tymi godzinami obserwatorium jest zamknięte.